Jedinečná izraelská kosmetika z Mrtvého moře - DSM mon platin.

Řada přírodní kosmetiky Mrtvého moře DSM (Dead Sea Minerals) značky Mon Platin, vytvořená na základě unikátních bahenních zdrojů a minerálů Mrtvého moře, umožňuje používat v domácím prostředí preparáty, které v sobě spojují dary přírody a ideální technologie moderní kosmetiky.

Portfolio DSM Mon Platin, vytvořené vědci v laboratořích izraelské společnosti A. Meshi Cosmetic Industries Ltd., je orientováno na všechny, kteří si uvědomují a oceňují význam přírodních komponentů při péči o pokožku. Každý přípravek značky Mon Platin prochází důkladnou kontrolou, což odpovídá stále se zvyšujícím nárokům společnosti na výrobu vysoce kvalitního přírodního zboží pro zdravía krásu.

Minerály z Mrtvého moře jsou známé svými terapeutickými a kosmetickými vlastnostmi. Účinnost atopických aplikací solí je dosaženo díky chloridu hořečnatého z hlubokých vrstev Mrtvého moře. V mnoha vědeckých studií bylo prokázáno významné zlepšení funkčností kožní bariéry, zvýšení hydratace a sníženou drsnost a záněty kůží. Soli hořčíku jsou dobře známé pro svou schopnost vázat se vody, ovlivňovat šíření a diferenciaci epidermů a posilovat opravu bariéry propustnosti. Bylo tak prokázáno, že mořské minerály mají za následek 40% zmenšení hloubky vrásky mezi léčenými pacienty.

Mrtvé moře

V dalších studiích bylo prokázáno, že minerály z Mrtvého moře mají ochranné, antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Tyto produkty jsou schopné antagonizovat biologické negativní účinky pokožky UVB záření. Proto můžou být schopny snižovat fotopoškození kůže a fotoaging, a obecněji ke snížení oxidačního stresu a zánětu v kůži patologie.

Minerály z Mrtvého moře

Mrtvé moře, nejhlubší a nejvíce slané jezero na Zemi, je známo z biblických dob pro své léčivé vlastnosti. Již v této starodávné době lidé nalezly blahodárné účinky těchto minerálů a začali ručně vyrábět různé maziva, pleťové krémy, nebo mýdla. Koncentrace soli vody z Mrtvého moře je poměrně vysoká - 340 g / l. Jeho minerální složení se liší od obvyklé oceánské vody. Zatímco sůl v většině oceánů obsahuje asi 85% chloridu sodného, sůl z Mrtvého moře obsahuje pouze 12-18% tohoto minerálu. Analýza hlavních koncentrací iontů minerálů v Mrtvém moři, prováděné v Geochemické laboratoři Geologického průzkumu (Jeruzalém), ukázal, že chlorid, bromid, hořčík, sodík, vápník a Draslík je hlavní složkou tohoto jedinečného minerálního složení. Kosmetika DSM obsahuje vyváženou optimální koncentraci minerálů Mrtvého moře.

Mrtvé moře

Účinky minerálů mrtvého moře na lidský organismus

  • Hořčík: Anti-alergenní, zklidňuje případné zánětlivé procesy, podporuje tvorbu kožních buněk, zvyšuje jejich vitalitu. Nedostatek hořčíku urychluje procesu stárnutí pleti.
  • Draslík: Zvyšuje průchodnost mezibuněčných membrán a zlepšuje tok živin a dalších minerálů v ošetřované pokožce.
  • Chlór: Reguluje buněčnou vláhu.
  • Vápník: Obecně zklidňuje a pomáhá s udržením vyváženosti minerálů.
  • Vodík: Působí proti rohovatění kůže.
  • Brom: Pomáhá v léčbě psychosomatických kožních onemocnění.
  • Železo: Pomocný faktor mnoha enzymových procesů a je zároveň dopravcem kyslíku v hemoglobinu a myoglobinu.
  • Jód: Působí jako antiseptikum.
  • Sodík: Poskytuje energii pro buněčný metabolismus a pomáhá při absorpci dalších minerálů s regulací osmotického tlaku.


LAVILIN - unikátní deodoranty pro ženy i muže na přírodní bylinné bází.